+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Dřišťál obecný BIO 100 g

100 g
Írán
Bio
na dotaz

85 Kč s DPH

Recepty připravujeme, pokud chcete být informován(a) o novinkách přihlašte se prosím k odebírání novinek na hlavní stránce.
Děkujeme

Dřišťál obecný (Berberis vulgaris) je trnitý, opadavý keř, který dorůstá až do výšky 3 m. U této léčivky se využívají plně zralé plody, kůra i listy. Zralé plody, které jsou mírně trpké, se přidávají do ovocných dezertů, kompotů a omáček. Sušené plody se mohou konzumovat přímo, hodí se jako výborné koření na maso, nebo z nich lze udělat herbu. 


Plody dřišťálu mají prokazatelně pozitivní vliv na normální trávení. Jsou v nich mimo jiné obsaženy třísloviny, pryskyřice, silice, cukry, škroby, pektóza, flavonové sloučeniny, kyselina jablečná, vinná a citronová a celá řada vitamínů, stopových prvků a minerálů. 

Náš dřišťál je v BIO kvalitě pěstovaný na kontrolované ekofarmě v Íránu. Zpracovává se velmi šetrně tak, aby v něm zůstalo zachováno maximum nutričně hodnotných látek. 

Jak konzumovat

Dřišťál se dá, podobně jako rozinky, jíst v sušené podobě, ale také si plody můžete přidat do cereálií, jogurtu, rýže, koláčů, nebo ovocných koktejlů. 

Pokud nemáte rádi suché plody, tak 1 až 2 čajové lžičky dřišťálu zalijte 1/2 l horké vody, nechejte 3 minuty odstát a sceďte. Vzniklý čaj si klidně přislaďte například medem a plody můžete samostatně zkonzumovat. 

Nutriční hodnoty na 100g
Energie: 
1126 kJ / 269 kcal; Tuky: 0.7 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0.4 g; Sacharidy: 53.9 g – z toho cukry 48.9 g; Bílkoviny: 4.5 g; Sůl: 0.175 g;Vláknina: 14.6 g 

Alergeny
Bez alergenů

Doporučené dávkování
1 až 2 čajové lžičky denně


Země původu
Írán

Obsah
100 g

Výrobce
Wolfberry

Popis
Složení
© 2014 - 2019 Paleo-Doupě.cz