+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Kokosové mléko sušené BIO 500 g

350 g
Šrí Lanka
Bio
skladem (6 ks)

249 Kč s DPH

Zapečené kuře s batáty
zobrazit recept
Saag gosht (Jehněčí kari se špenátem)
zobrazit recept
Cassava a banánové palačinky
zobrazit recept
zobrazit všechny

Jedná se o lehkou alternativu kokosového mléka v konzervě. Vhodné i pro sportovce jako rychlý zdroj energie.

Co je kokosové mléko a jak se vyrábí? Kokosové mléko vzniká z prášku, vyrobeného z čerstvě vylisovaného kokosového mléka (šťáva z dužiny kokosového ořechu, nejedná se o kokosovou vodu). Mléko obsahuje z větší části kokosový olej, který znemožňuje přeměnu na instantní prášek. Proto je nutné použít látky, které olej obalí a navíc zabraní následnému oddělení. Pro tyto účely se osvědčil maltodextrin a kasein sodný (jako emulgátor, zahušťovadlo).

Příprava domácího kokosového mléka Sušené kokosové mléko obsahuje 60 - 65% kokosového oleje (který má bod tání mezi 23-26°C), a tak se nejlépe rozpouští v teplé nebo horké vodě. Na rozmixování použijeme mixér, shaker či obyčejnou vidličku. Dle požadované hustoty smícháme 1-3 polévkové lžíce sušeného mléka s cca 200 ml teplé vody a snadno tak vyrobíme mléko, smetanu či kokosový krém.

Použití:Kokosové mléko se hojně používá v thajské kuchyni, kde se jím dochucují kari omáčky, nudle i rýže. Mléko také výborně poslouží jako součást anebo doplněk smoothies, různých nápojů, pudinků, krémů, polévek či dezertů. Hodí se i pro přípravu alkoholických i nealkoholických míchaných nápojů jako je Piňa Colada nebo lahodné zmrzliny. Sušené kokosové mléko je vynikající i samotné. Rychle se rozpouští na jazyku a má příjemnou kokosovou chuť. Na dochucení nápojů jako je káva, obilná káva nebo kakao. Vhodné i jako náhrada cukru při posypu buchet a dortů.

Složení: extrakt z dužiny kokosového ořechu BIO 97,5%, BIO maltodextrin* 2%, BIO arabská guma 0,5% 

* nesplňuje zásady striktního paleo / whole30.


Nutriční hodnoty ve 100 g: 708 kcal / 2958 kJ. 
Bílkoviny 11,6 g, tuky 64,6 g – z toho nasycené 60,6 g, sacharidy 20 g, z toho cukry 1 g, vláknina 0 g, sodík 0,2 g. 

Uchovávejte v uzavřené nádobě při teplotě 20 - 28 °C, v suchu a temnu. 

Země původu: Srí Lanka 

Obsah balení: 500 g 

Výrobce: Wolfberry Popis
Složení
Recepty
© 2014 - 2019 Paleo-Doupě.cz