+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Kokosový olej 1 l

1000 g
Indonésie
skladem (5 ks)

290 Kč s DPH

Banánová buchta s lesními plody
zobrazit recept
Čokoládový dort s ganache krémem
zobrazit recept
Ledová neprůstřelná káva a čaj
zobrazit recept
zobrazit všechny

Jedná se o kokosový olej vyrobený z dužiny kokosů, při pěstování kokosů a nebyla použita žádná chemie. Stejně jako šetrné postupy přípravy nezahrnují žádné chemické procesy. Kokosový olej se připravuje z kokosu, plodu rostliny kokosovník ořechoplodý (Cocos nucifera). Má neobyčejné vlastnosti, za které vděčí především obzvláště šetrnému způsobu zpracování a způsobu pěstování kokosových palem v oblasti Pacifiku.
Olej je lisovaný za studena (tedy splňuje standard RAW), neparfémovaný, nehydrogenovaný. Je lehce stravitelný, bohatý na mastné kyseliny, hydratuje a zjemňuje suchou pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu, zklidňuje jemnou a citlivou pokožku, používá se na ošetření suchých a poškozených vlasů, kterým dodává lesk a novou vitalitu, je vhodný jako masážní olej.
Bod tání se pohybuje mezi 23 - 26°C. Kouřový bod naopak nad 180°C a proto je vhodný i ke smažení. Kokosový olej je běžně v tuhém skupenství a v okamžiku kdy okolní teplota dosáhne cca 23°C, začne být tekutý. Po zchladnutí opět tuhne.

Kokosový olej je bez přísad, barviv a konzervantů. Obsahuje nasycené tuky. Balen je do plastového kbelíku o objemu jeden litr, uzavřen, aby roztátý olej neunikl.

Senzorický test: Jedná se o produkt bez zápachu a se slabou kokosovou chutí. Nejedná se o panenský kokosový olej, tedy je to o úroveň nižší kvalita.

Použití: Vhodný pro smažení, pečení a vaření. Kromě jídla lze použít i k dalším účelům.


Průměrná výživná hodnota ve 100 g produktu: 

Energetická hodnota: 875 kcal / 3670 kJ 
tuky: obsahuje 100 g tuku, z toho nasycené: 92 g, jednoduché nenasycené: 8 g
bílkoviny: 0 g
sacharidy: 0g 
vláknina: 0 g Složení: 100% čistý kokosový olej

 

Země původu: Indonésie

 

Váha: 1 kg

 

Výrobce: Zdravý den


Kniha Zázrak jménem kokosový olej - aneb vše co potřebujete vědět o kokosovém oleji

Popis
Složení
Recepty
© 2014 - 2019 Paleo-Doupě.cz