+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Mochyně peruánská BIO 100 g

100 g
Ekvádor
Bio
na dotaz

99 Kč s DPH

Recepty připravujeme, pokud chcete být informován(a) o novinkách přihlašte se prosím k odebírání novinek na hlavní stránce.
Děkujeme

Mochyně peruánská, kterou můžete znát i pod jmény Physalis peruviana nebo Incan goldenberries, je 0,6 až 1,2 metru vysoká, jednoletá bylina, která pochází z Peru, Kolumbie a Ekvádoru a jejich vlastností hojně využívali například Aztékové. Dnes se pěstuje v mnoha tropických a subtropických oblastech. Je v “příbuzenském“ vztahu například s lilkem a rajčaty a velmi zajímavé na této rostlině je to, že kvete v noci. 

Její šťavnaté plody jsou zelenožluté až žlutooranžové a mají velikost třešničky. Tyto bobule se vyvíjí v papírově tenkém, žebrovaném kalichu, který má podobu nafouklého lampiónku šedozelené barvy. Ten se při konzumaci odstraňuje a jí se jen vynikající bobule. 

Plody mochyně mají sladkokyselou a zvláštně kořenitou chuť, která se malinko podobá jahodám, ale voní přitom jakoby po ananasu. Bobule obsahují celou řadu vitamínů a minerálů a konzumují se buď přímo syrové, nebo se přidávají do vařených a pečených pokrmů, kterým dodají “šmrnc exotiky“. V jejich domovině, kde nejsou tolik vzácné, se z nich navíc dělá kompot, marmeláda a různé ovocné rosoly. 


Wolfberry mochyně peruánská je sušená na slunci, nesířená a v BIO kvalitě, takže se dá konzumovat přímo. Vynikající je ale i v müsli, jogurtech, v různých ovocných salátech a směsích sušeného ovoce, jako originální a chutná ozdoba na zákuscích a dortech, nebo namočená v kvalitní čokoládě.

Nutriční hodnoty ve 100g
Energie: 
1439 kJ / 339 kcal; 
Bílkoviny: 9.2g; 
Tuk: 1g; 
Sacharidy: 53 g; 
Vláknina: 10g; 
Vlhkost: max 18 g

Alternativní názvy 
Židovská třešeň, Ananasová třešeň, Kapská srstka, Měchýřovitá třešeň, Zemní třešeň

Země původu 
Peru

BIO výrobek pod kontrolou: CZ-BIO-002 

Obsah 
100 g

Výrobce
Wolfberry

Popis
Složení
© 2014 - 2018 Paleo-Doupě.cz