+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Panenský kokosový olej BIO 400 ml

400 g
Filipíny
Bio
na dotaz

229 Kč s DPH

Banánová buchta s lesními plody
zobrazit recept
Čokoládový dort s ganache krémem
zobrazit recept
Ledová neprůstřelná káva a čaj
zobrazit recept
zobrazit všechny

Panenský kokosový olej se připravuje z kokosu, plodu rostliny kokosovník ořechoplodý (Cocos nucifera). Má neobyčejné vlastnosti, za které vděčí především obzvláště šetrnému způsobu zpracování a způsobu pěstování kokosových palem v oblasti Pacifiku na ostrovech Filipín.
Olej je lisovaný za studena (tedy splňuje standard RAW), neparfémovaný, nedehydrovaný, nerafinovaný, neobsahuje cholesterol. Hodí se na vaření - smažení i pečení. Je lehce stravitelný, bohatý na mastné kyseliny, hydratuje a zjemňuje suchou pokožku a vytváří na ní ochrannou vrstvu, zklidňuje jemnou a citlivou pokožku, používá se na ošetření suchých a poškozených vlasů, kterým dodává lesk a novou vitalitu, je vhodný jako masážní olej.
Bod tání se pohybuje mezi 23 - 26°C. Kouřový bod naopak nad 180°C a proto je vhodný i ke smažení. Kokosový olej je běžně v tuhém skupenství a v okamžiku kdy okolní teplota dosáhne cca 23°C, začne být tekutý. Po zchladnutí opět tuhne. Dodává lahodnou kokosovou chuť a vyznačuje se silnou kokosovou vůní. Jemný zákal není není na škodu, jen poukazuje na vysoký obsah hodnotných látek.

Použití: nahrazuje běžné kuchyňské tuky, dá se použít i v kosmetice - nejen jako krémy či balzámy, ale také na výrobu zubní pasty, vhodný na smažení či přímou konzumaci.

Objem: 400 ml

Složení: 100% za studena lisovaný kokosový olej 

Výrobce: Wolfberry 

Produkt ekologického zemědělství. (BIO, EKO certifikát) 

Země původu: Filipíny

Kniha Zázrak jménem kokosový olej - aneb vše co potřebujete vědět o kokosovém oleji

Popis
Složení
Recepty
© 2014 - 2019 Paleo-Doupě.cz