+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Šafrán celý Španělsko 1 g

1 g
Španělsko
skladem (2 ks)

149 Kč s DPH

Recepty připravujeme, pokud chcete být informován(a) o novinkách přihlašte se prosím k odebírání novinek na hlavní stránce.
Děkujeme

Celé snítky kvalitního španělského šafránu v plastové krabičce. Náš šafrán dodáváme v plastové dárkové krabičce. Může tak být, spolu s receptem, luxusním dárkem, který ocení každý gurmán.
Šafrán roste zejména ve Španělsku a odkud také pochází ten nejkvalitnější. Šafrán je nejdražší koření na světě a vlastně i nejdražší jídlo - podle hmotnosti. Šafrán má zlatočervenou barvu a sennou, lehce kovovou vůni. Má vysoký obsah vitamínu B. Koření se získává ze sušené červené blizny Šafránu. Na výrobu jednoho kila koření je potřeba 120 tisíc květů šafránu, které jsou samozřejmě sbírány ručně.

Použití: Ve Španělsku se jedná o klíčovou ingredienci rybích a rýžových pokrmů, francouzi ho nejčastěji používají taktéž k rybám, italové do rizot a v Británii jej nejraději přidávají do sladkých koláčů a likérů. Mnoho indických kuchařů přidává snítku šafránu i do směsi koření, kterým ochucují basmati rýži.

Váha: 1 g 

Složení: šafrán 

Země původu: Španělsko

Popis
Složení
© 2014 - 2018 Paleo-Doupě.cz