+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

SLEVA Moruše bílá BIO 75 g

75 g
Turecko
Bio
skladem (3 ks)

40 Kč s DPH

Recepty připravujeme, pokud chcete být informován(a) o novinkách přihlašte se prosím k odebírání novinek na hlavní stránce.
Děkujeme

SLEVA - produktu skončí doba minimální trvanlivosti 26.12.17. Původní cena 59,-

Morušovník bílý je poměrně malý opadavý strom. Jeho původní vlast je sice v Číně, ale v Evropě se pěstuje od raného středověku. Již v té době nakázal císař Karel Veliký, aby byly na jeho pozemcích morušovníky pěstovány. Strom můžeme znát jako potravu bource morušového, který je při své produkci hedvábí závislý právě na listech morušovníků. 

Plodům morušovníků se říká moruše a tvarem jsou velmi podobné ostružinám. Jejich souplodí mohou být bílá, v případě moruše černé pak tmavě fialová. Plody moruše bílé jsou asi 2 cm velké a vynikají okouzlující, typicky medovou chutí. Na slunci sušené moruše jsou malinko křupavé, ale jsou plné přírodního nektaru. Právě tento nektar je některými popisován jako čerstvá medová plástev, která není tak sladká jako med. 

Plody Wolfberry moruše bílé se pěstují v BIO a RAW kvalitě v prosluněném Turecku. Ručně jsou vybírány ty nejkvalitnější plody, které se pak na sluníčku šetrně suší. Moruše nejsou nijak dochucovány ani aromatizovány a jí se celé, protože nemají tvrdé stonky ani pecičky. Výborně se hodí nejen k přímé konzumaci, ale i do jogurtů, müsli nebo různých sladkých krémů. 

Moruše je díky svým výživovým hodnotám řazena mezi takzvané superpotraviny. V tradiční čínské medicíně byla po celá tisíciletí využívána jako okamžitý zdroj energie, krevní tonikum, pro posílení imunity, ledvin nebo pro zklidnění mysli a úpravu spánku.

Nutriční hodnoty na 100g:
Energie: 
1340 kJ / 320 kcal; 
Tuky: 1 g – z toho nasycené mastné kyseliny 0.3 g; 
Sacharidy: 77.5 g – z toho cukry 45.0 g;
Vláknina: 10.5 g; 
Bílkoviny: 9,4 g;
Sůl: 0.2 g; 

Alergeny: Bez alergenů

Skladování
V chladu a suchu při teplotě od 4 do 14°C. Chraňte před přímým slunečním zářením. 

Země původu 
Turecko

Obsah
75 g

Výrobce
Wolfberry

Popis
Složení
© 2014 - 2018 Paleo-Doupě.cz