+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Slunečnicová mouka 500 g

500 g
na dotaz

139 Kč s DPH

Recepty připravujeme, pokud chcete být informován(a) o novinkách přihlašte se prosím k odebírání novinek na hlavní stránce.
Děkujeme

Slunečnicová semínka, z jejichž výlisků je vyrobena slunečnicová mouka, jsou bohatým zdrojem užitečných zdraví prospěšných tuků, vitaminu E a vitaminu B1 (více ho je jen v pivovarských kvasnicích) a B3 (niacin). Dále obsahují hořčík, železo, vápník a fosfor.

Esenciální mastné kyseliny v slunečnicových semínkách (především kyselina linolová) snižují hladinu cholesterolu v krvi, a tím brání rozvoji arteriosklerózy. Vitamin E, kterého slunečnicová semínka obsahují velké množství, je silný antioxidant, jenž zabraňuje degeneraci cév. Upravuje i přilnavost krevních destiček, což snižuje riziko tvorby krevních sraženin a rozvoje infarktu myokardu. Vitamin E spolu s kyselinou linolovou také zlepšují elasticitu kůže, pomáhají při ekzémech a zmírňují výskyt vyrážek, dále mají příznivý vliv na stav nehtů a vlasů. Díky vysokému obsahu vitamínu B1 pomáhají slunečnicová semínka i lidem, které trápí stres, nespavost nebo nervozita. Vysoký obsah hořčíku ocení migrenici. Slunečnicová semínka obsahují vitamin B3 (niacin), který reguluje metabolismus tuků a cukrů.


Použití: Jako náhrada běžné mouky do vaření a pečení.

Výrobce: Paleocentrum


Váha: 500 g


Složení: slunečnicová mouka


Průměrná výživná hodnota ve 100 g produktu:

Energetická hodnota: 302 kcal / 1240 kJ

tuky: 48 g, z toho nasycených 0,8 g

bílkoviny: 49 g

sacharidy: 17 g

Popis
Složení
© 2014 - 2019 Paleo-Doupě.cz