+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Vitamín C 330 g Nature7

330 g
Čína
skladem (1 ks)

349 Kč s DPH

Recepty připravujeme, pokud chcete být informován(a) o novinkách přihlašte se prosím k odebírání novinek na hlavní stránce.
Děkujeme

Vitamín C (kyselina askorbová) je nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví. Je citlivý na teplo a velmi citlivý na oxidaci.

Vitamín C je potřebný pro metabolismus aminokyselin. Nedostatek vitamínu C se projevuje menší pevností cévních stěn a zvýšenou krvácivostí. Sníženou pevností vazivového aparátu zubu a s tím spojené viklání a vypadávání zubů. Dále je vitamín C důležitý pro tkáňové dýchání. Podporuje vstřebávání železa, stimuluje tvorbu bílých krvinek, vývoj kostí, zubů a chrupavek, podporuje růst. Podílí se také na antioxidační obraně buněk.

Projevy nedostatku vitamínu C
Nedostatek vitamínu C se projevuje zpomaleným růstem, zvýšenou kazivostí zubů, narušením stavby kostí, krvácením do kloubů a jejich deformacemi. Nedostatečnou odolností proti infekcím, zvýšenou únavou, žaludečními problémy, lámavými vlásečnicemi a sníženou tvorbou mléka.

Extrémní nedostatek způsobuje kurděje, která se projevuje chudokrevností, otokem kloubů a dásní, ztrátou zubů, křehkostí kostí, sterilitou, častými infekcemi, svalovou atrofií (oslabováním) a žaludečními vředy.

Projevy přebytku vitamínu C
Podání vysoké dávky vitamínu vede zpravidla nanejvýš k podráždění žaludku. Tělo si nevytváří zásobu vitamínu C a jeho přebytek vyloučí ledvinami.

Vitamín C si tělo nedokáže vyrobit samo, proto je nutné jej do organismu dodávat. Vitamín C Nature7 neobsahuje žádná barviva, sladidla, pojiva, zahušťovadla, protispékavé látky a látky zvýrazňující chuť.


Výrobek není lék a nenahrazuje pestrou stravu.


Použití: Doporučená denní dávka je 1000 mg, tedy asi půl čajové lžičky.

UPOZORNĚNÍ: Nepřekračujte denní doporučenou dávku. Udržujte mimo dosah dětí. Neslouží jako náhrada pestré stravy.

Výrobce: Nature7


Váha: 330 g


Složení: kyselina askorbová


Země původu: Čína

Popis
Složení
© 2014 - 2017 Paleo-Doupě.cz