+420 725 512 549
info@paleo-doupe.cz

Xylitol 900 g Nature7

900 g
Finsko
na dotaz

299 Kč s DPH

Flan (Créme Caramel)
zobrazit recept
Pařížské rohlíčky
zobrazit recept
zobrazit všechny

Xylitol je 100% čistý, bílý krystalický prášek, který vypadá a chutná jako cukr. Je naprosto bez pachuti.
Získává se přírodním způsobem z vláken stromové kůry. Proto se mu říká dřevný, nebo také březový cukr. Následně se usuší a pomele. Neobsahuje žádné kukuřičné bílkoviny ani jiné alergeny. Po zpracování je xylitol bílý krystalický prášek, který má čistou, sladkou chuť a stejnou sladivost jako řepný cukr. Xylitol se v menším množství přirozeně vyskytuje také v ovoci a zelenině.
Xylitol je sladidlo obsahující o třetinu méně kalorií v porovnání se sacharózou. V potravinářství se využívá nejen jako sladidlo, ale plní také funkci stabilizátoru, zvlhčovadla nebo plnidla. Vytváří chladivý pocit v ústech a nezpůsobuje zubní kaz, proto se využívá například při výrobě žvýkaček, cukrovinek, zmrzlin, pastilek nebo zubních past.

Xylitol je přátelský k zubům. Není potravou pro ústní bakterie, takže se při konzumaci xylitolu nevytváří kyselina a v ústech zůstává stabilní pH.

Konzumace cukru a výrobků s cukrem tvoří významný podíl přijímaných kalorií a poskytuje tělu tzv. prázdné kalorie – kalorie bez nutriční hodnoty. Xylitol má velmi nízký glykemický index, proto je vhodný pro diabetiky. Jeho použití na slazení přispívá k udržení stabilní hladiny cukru v krvi. Xylitol má o 40% méně kalorií než cukr, tím pomáhá zmenšovat příjem kalorií a ulehčuje udržení nebo snižování váhy.

Xylitol se používá jako běžný cukr, kromě přípravy pokrmů z kynutého těsta. Xylitol není potravou pro kvasinky, takže těsto nevykyne.


Použití: jako náhrada sladidla, musí se uzpůsobit sladivost asi 0,7 x běžné sladidlo

Při nadměrné konzumaci může působit projímavě!

Výrobce: Nature7


Váha: 900 g


Složení: xylitol


Země původu: Finsko


Průměrná výživná hodnota ve 100 g produktu:

Energetická hodnota: 240 kcal / 1035 kJ

tuky: 0 g

bílkoviny: 0 g

sacharidy: 100 g, z toho cukry 0 g

vláknina: 0 g

Popis
Složení
Recepty
© 2014 - 2019 Paleo-Doupě.cz